Warsztaty dla szkół i przedszkoli

Oferta - Warsztaty dla klas 7-8 szkół podstawowych w ramach doradztwa zawodowego

Oferta - Warsztaty dla szkół i przedszkoli

Warsztaty: zawód fotograf

Warsztaty dedykowane głównie do przedszkolaków oraz klas I – III.

Czas trwania około 60-70 minut.

1. Zastanawiamy się czym dla nas jest fotografia.
  2. Cofamy się o ponad 100 lat aby zobaczyć jak kiedyś wyglądała praca fotografa.
  3. Wspólnie sprawdzamy ile waży plecak fotografa?
  4. Zapoznajemy się z nowoczesnym, profesjonalnym sprzętem fotograficznym! (aparat, obiektyw) oraz omawiamy funkcje jakie spełniają.
  5. Poznajemy rodzaje fotografii.
  6. Sprawdzamy z czym mierzy się foto-reporter wojenny.
  7. Odkrywamy jak pracuje fotograf przyrodniczy.
  8. Zagłębiamy się w nowinki techniczne: fotografia z powietrza!
  9. Odpowiadamy na pytanie, czy praca fotografa może być niebezpieczna?
  10. Przebieramy się i fotografujemy!

Każdy z uczestników otrzymuje wydrukowaną fotografie z sesji na pamiątkę! 🙂

tel.: 792 065 517

Warsztaty dla dzieci - zawód fotograf

Warsztaty (dwa spotkania): Zdjęcia naszych dziadków czyli FOTOGRAFIA ANALOGOWA.

Dwa spotkania (warsztaty podzielone na 2 dni). Czas trwania pojedynczego spotkania 90 minut.

Dedykowane zarówno dla najstarszych grup przedszkola jak i dla wszystkich klas szkoły podstawowej.

Pierwszy dzień warsztatów:

1. Krótka historia fotografii, omówienie zasady działania pierwowzoru aparatu czyli Camery Obscury. Przykłady najstarszych urządzeń do wykonywania fotografii.
  2. Zapoznanie z budową oraz funkcjonowaniem aparatu fotograficznego.  W jaki sposób aparat robi zdjęcie, co mu w tym pomaga a co jest niezbędne.
  3. Aparat analogowy, klisza fotograficzna. Co to takiego, w jaki sposób zostają utrwalone fotografie.
  4. Wspólna mini sesja fotograficzna wykonana aparatem analogowym.
  5. Wywoływanie negatywu. Wspólna zabawa w małego chemika czyli przygotowanie odpowiednich roztworów (wywoływacz, przerywacz, utrwalacz). Wywoływanie negatywu.
  6. Podziwianie efektów. Płukanie kliszy, oglądanie! 🙂

Do dyspozycji uczestników jest kilka różnych aparatów fotograficzny, kamer analogowych. Można oglądać, naciskać, pstrykać itd.! 🙂

Drugi dzień warsztatów:

1. Krótkie przypomnienie tematyki pierwszej części warsztatów.
  2. Ciemnia fotograficzna – co to takiego, jak wygląda, co jest w środku.
  3. Czerwone światło – dlaczego nie białe? 🙂
  4. Omówienie sposobu pozyskiwania odbitek, zapoznanie z urządzeniami niezbędnymi do wywołania fotografii.
  5. Przygotowanie roztworów.
  6. Wspólne wywoływanie zdjęć.
  7. Suszenie, oglądanie, podziwianie 🙂
  8. Podsumowanie zajęć.

Każdy z uczestników otrzymuje zdjęcie grupowe lub inne wykonane podczas sesji/warsztatów. Wszyscy otrzymują pamiątkowy dyplom ukończenia kursu fotografa :).

tel.: 792 065 517

Warsztat: Alternatywne sposoby uzyskiwania obrazu. Cyjanotypia – naświetlanie słońcem.

Warsztaty jednorazowe. Czas trwania około 60 minut.

1. Krótkie wprowadzenie i omówienie procesu historycznej cyjanotypii. Co to takiego, w jaki sposób powstaje obraz.
  2. Wspólne komponowanie obrazów na specjalnie przygotowanych podłożach: papier, szkło, płótno.
  3. Wywoływanie obrazu: naświetlanie słońcem, moczenie w przygotowanych roztworach.
  4. Nadawanie oryginalnej barwy przy pomocy herbaty lub innych ogólnie dostępnych produktów spożywczych 🙂
Każdy z uczestników stworzy swój własny obrazek, który następnie może oprawić w ramkę, postawić lub powiesić na ścianie.